Danish Garrisons nye hjemmeside

Af Danish Garrison – 501st Legion

Langt om længe skete det: Den nye hjemmeside for 501st Legion – Danish Garrison er nu endelig en realitet.

Den nye hjemmeside for Danish Garrison har været længe undervejs, men det hårde slid har nu endelig båret frugt. Hjemmesiden, som du nu sidder og kigger på, er tiltænkt såvel troopers og supportere hos Danish Garrison, men så sandelig også fans af 501st Legion og andre nysgerrige sjæle.

Kig jer endelig godt omkring på siden. Få bl.a. et indblik i, hvordan det er at være medlem af 501st Legion, hvem vi egentlig er, og hvordan du eventuelt selv kan være med. Har du ris, ros eller bare nogle kommentarer, så vil vi meget gerne høre fra dig. Klik dig ind på vores kontaktformular, så går det som en leg.

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Mød vores Troopere:

Mød vores Troopere

Mød vores supportere