Kom med til Armor Party

Af Danish Garrison – 501st Legion

Går du rundt med et ønske om at blive en del af 501st Legion – Danish Garrison? Kunne du godt tænke dig at få din egen dragt, eller er du måske i stedet nysgerrig efter at høre mere om rollen som supporter? Eller er du bare nysgerrig om, hvad vi går og laver? Så kom og vær med til Armor Party i det nordjyske.

På et Armor Party kan man enten arbejde på sin dragt, hjælpe andre med deres, søge inspiration til hvad man selv kunne tænke sig, eller man kigger bare med og hygger sammen med de andre. Har du noget, du skal arbejde på (eller noget, du skal bruge hjælp til), så er det et godt sted at starte. Har du IKKE en dragt, men synes du at det hele lyder meget spændende, så er du også hjerteligt velkommen til at komme og nyde den gode stemning.

Et Armor Party i Danish Garrison er hygge, sjov, læring, fællesskab og gode stunder, hvor vi selvfølgelig også snakker om en masse Star Wars-ting. Vi afholder jævnligt Armor Parties, men denne gang foregår det i Nordjylland. Det er

Lørdag den 15/6 kl. 11-21
Bendtsenvej 1
9400 Nørresundby
hos Poul “Chanthorn” Sørensen og Dorte Bakbo Sørensen.

Tilmelding kan ske på tlf. 29 41 77 25.

Vi regner med at spise sammen, men det er også helt okay hvis man ikke kan deltage hele dagen, men måske bare lige kigger forbi.

Vi glæder os rigtig meget til at se dig.

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Mød vores Troopere:

Mød vores Troopere

Mød vores supportere