Sommerlige troops

Af Danish Garrison – 501st Legion

Sommeren har stadig fat i Danmark, og Danish Garrison trooper ufortrødent videre det ganske, danske land. Denne weekend var vi bl.a. til stede ved Cool Car Race i Aalborg, hvor solen skinnede fra en skyfri himmel og den gode sommerstemning hurtigt bredte sig blandt gæster og troopere. Var der varmt inde i kostumerne? Jeps, i aller højeste grad.

Danish Garrison – 501st Legion er for alle, og vi alle kan få besøg af os. Således også i Fensmark på Sjælland, hvor TX-19403 var dukket op for at gøre en 50-årig fødselar ekstra glad på hans store dag. Solskin, Star Wars og glæde… hvad mere kan man ønske sig?

Kunne du også tænke dig at få besøg af os, så læs mere om mulighederne kontakt os lige her!

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Mød vores Troopere:

Mød vores Troopere

Mød vores supportere