Danish Garrison fejrer fødselsdag

Af Danish Garrison – 501st Legion

I dag er det lige præcis 4 år siden, at Danish Garrison blev anerkendt af 501st Legion som en selvstændig garnison i Skandinavien. Tidligere var Danmark i en lang årrække repræsenteret i Legionen med en lille squad i Nordic Garrison, som i øvrigt stadig eksisterer og i dag repræsenterer Sverige, Norge og Finland.

Vi er stolte og glade over vores status som selvstændig garnison i 501st Legion, Verdens største Star Wars-kostumeklub, og vi ser frem til flere år fyldt med passion for detalje-korrekte dragter og muligheden for at glæde andre med vores tilstedeværelse.

Troop on!

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Vil du vide mere om, hvordan vi laver vores kostumer – eller har du brug for hjælp til dit? Så kom og vær med.

Mød vores medlemmer, og se folkene bag maskerne. Vi er faktisk slet ikke så farlige…

Vi kan også godt lide at have det sjovt, og nogle gange er det ikke helt så seriøst. Se alle de sjove billeder lige her.

Mød vores Troopere:

Mød vores Troopere

Mød vores supportere